Streda 20. január 2021
Kalendár
január 2021
P U S Š P S N
« Dec    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

NOVÉ OPATRENIA V ŠKOLSTVE

Materské školy

Materské školy zostávajú fungovať tak ako doteraz.

V školskom roku 2020/2021 vo všetkých školách a školských zariadeniach nemožno uskutočniť až do odvolania školské aktivity ako

  • výlety a exkurzie,
  • športové výcviky a školské športové súťaže,
  • pobyty v škole v prírode a aktivity školy v prírode,
  • kurzy na ochranu života a zdravia,
  • kurzy pohybových aktivít v prírode,
  • saunovanie,
  • dni otvorených dverí.

 

Čo ak je rodič pozitívny?

Lekárka Elena Prokopová na tlačovej besede informovala, ako sa zachovať v situácii, keď je rodič v karanténe, teda ak bol pozitívny alebo je úzkym kontaktom. V prípade, že je rodič pozitívny, zostáva s ním v karanténe celá rodina. Ak je úzkym kontaktom, tak nie.

V prípade, že je rodič pozitívny, musí o tom informovať svojho všeobecného lekára a tiež všeobecného lekára dieťaťa. „Karanténa detí je monitorovaná všeobecným lekárom a do materskej či základnej školy sa deti vracajú len vtedy, ak pediater vydá potvrdenie o chorobe, kde je napísaný termín od – do. V tomto prípade je dátum “do” uzatvorenie karantény. Za dodržanie karantény nesie zodpovednosť všeobecný lekár,“ vysvetlila Prokopová. Uviedla, že všeobecní lekári presne vedia postupy, ako uvoľňovať z karantény a kedy indikovať test. Vždy monitorujú aj celú rodinu, lebo karanténa dieťaťa je vždy ovplyvnená karanténou a zdravotným stavom rodiča. „Zodpovednosť nemôžu niesť učitelia, či sa do školy vrátili zdravé deti, keďže nie sú zdravotnícky personál,“ doplnila.

 

Absencia dieťaťa v škole

„Rodič môže ospravedlniť dieťa na maximálne 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní. Ak to chce urobiť na viac dní, musí byť medzi dňami prestávka alebo potrebuje potvrdenie od doktora,” uviedol minister školstva.

Ankety

Páči sa Vám naša nová stránka?

Pozrieť výsledky

Loading ... Loading ...
Prihlásenie a administácia