Útorok 27. október 2020
Kalendár
september 2020
P U S Š P S N
« Aug   Okt »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

AKTUÁLNA SITUÁCIA V MŠ

PREVÁDZKOVÝ REŽIM:
  • obmedzenie vstupu sprevádzajúcej osoby do priestorov materskej školy len na nevyhnutný čas
  • pri vstupe do budovy materskej školy je nutné dezinfikovať si ruky
  • povinné meranie telesnej teploty vo vstupnej chodbe
  • v prípade podozrenia na ochorenie (nielen na COVID-19) pracovníčka materskej školy dieťa nepreberie
  • dieťa i sprevádzajúca osoba prichádza do materskej školy v rúšku
  • vstup cudzím osobám do priestorov školy je možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľom školy a čestným prehlásením o bezinfekčnosti danej osoby. Pod cudzou osobu sa rozumie akákoľvek iná osoba okrem zamestnanca školy, dieťaťa navštevujúceho MŠ, zákonného zástupcu, alebo osoby splnomocnené zákonným zástupcom. 
  • dieťa sprevádza vždy len jedna osoba (s výnimkou detí do 3 rokov). Ostatní majú možnosť počkať vonku, pred budovou MŠ. 
  • na komunikáciu externých osôb so školou počas stránkových hodín odporúčame využívať dištančný spôsob komunikácie (telefonicky, mailom a pod.)
  • nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov materskej školy.

OPATRENIE ÚVZ SR

Všetkým osobám, ktoré od 1. septembra 2020 od 7:00 vstúpia na územie SR, pričom počas predchádzajúcich 14 dní navštívili krajinu Európskej únie, ktorá nie je na zozname menej rizikových krajín (teda je riziková, tzv. „červená“) a zároveň nenavštívili krajinu, ktorá nie je členom Európskej únie a je riziková, sa nariaďuje izolácia v domácom prostredí do obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Po dobu domácej izolácie sa táto nariaďuje i osobám žijúcim s ňou v spoločnej domácnosti. Laboratórnej diagnostike na ochorenie COVID-19  nie je povinné podrobiť sa dieťa do 3 rokov, ak príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva alebo ošetrujúci lekár dieťaťa neurčí inak. Povinnosť domácej izolácie pre deti do 3 rokov, u ktorých nevzniklo akútne respiračné ochorenie, sa končí ukončením povinnosti domácej izolácie pre osoby žijúce s nimi v jednej domácnosti. V prípade bezpríznakového priebehu izolácie je možné ju ukončiť dovŕšením 10. dňa aj bez absolvovania testu na ochorenie COVID-19.

 

Iné pravidlá budú platiť pre osoby, ktoré od 1. septembra 2020 vstúpia na územie SR a počas predchádzajúcich 14 dní navštívili krajinu, ktorá nie je členom EÚ a je riziková. Týmto osobám sa nariaďuje izolácia v domácom prostredí do obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19, ktorý je možné vykonať najskôr na 5. deň domácej izolácie. V tomto prípade nie je možnosť ukončiť izoláciu bez absolvovania testu. Sledované dáta totiž ukazujú, že veľká časť importovaných nákaz bola na Slovensko zavlečená práve z takýchto krajín.

ÚVZ SR: Prehľad opatrení platných od septembra 2020

Opatrenie ÚVZ SR pri ohrození verejného zdravia

Ankety

Páči sa Vám naša nová stránka?

Pozrieť výsledky

Loading ... Loading ...
Prihlásenie a administácia