Piatok 14. máj 2021
Kalendár
september 2020
P U S Š P S N
« Mar   Okt »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

AKTUÁLNA SITUÁCIA V MŠ

PREVÁDZKOVÝ REŽIM:
  • obmedzenie vstupu sprevádzajúcej osoby do priestorov materskej školy len na nevyhnutný čas
  • v prípade podozrenia na ochorenie (nielen na COVID-19) učiteľka dieťa nepreberie
  • vstup cudzím osobám do priestorov školy je možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľom školy a čestným prehlásením o bezinfekčnosti danej osoby. Pod cudzou osobu sa rozumie akákoľvek iná osoba okrem zamestnanca školy, dieťaťa navštevujúceho MŠ, zákonného zástupcu, alebo osoby splnomocnené zákonným zástupcom. 
  • na komunikáciu externých osôb so školou počas stránkových hodín odporúčame využívať dištančný spôsob komunikácie (telefonicky, mailom a pod.)
  • nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov materskej školy

 

Zákonný zástupca:

1. zodpovedá za dodržiavanie hygienicko – epidemiologických opatrení pri privádzaní dieťaťa do materskej školy, počas pobytu v šatňovom/vstupnom priestore materskej  školy a pri odvádzaní dieťaťa z materskej školy v zmysle aktuálnych opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR (nosenie rúška, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk).

2. Dodržiava pokyny riaditeľa materskej školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky MŠ na školský rok 2020/2021.

3. Predkladá po každom prerušení dochádzky dieťaťa do materskej školy v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) písomné vyhlásenie  zákonného zástupcu o bezinfekčnosti

4. Pri prerušení na viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá zákonný zástupca potvrdenie o chorobe     vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast..

5. Rešpektuje pravidlá nenosenia hračiek a iného materiálu alebo pomôcok z domáceho prostredia do materskej školy, stanovené riaditeľom materskej školy.

6. V prípade, že u dieťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy.  Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom.

Ankety

Páči sa Vám naša nová stránka?

Pozrieť výsledky

Loading ... Loading ...
Prihlásenie a administácia